Podróże

Altum Angelfish – najrzadszy z nich wszystkich

By 25 stycznia 2020 No Comments

Skalary Altum pierwotnie pochodziły z Brazylii, Wenezueli i Kolumbii. Słowo Altum jest słowem łacińskim i oznacza duże. Pasuje do ryb, gdy dorastają do 30 cm wysokości i mogą dorastać do 15 cm długości. Ta anielska ryba to delikatna wersja aniołów. Nie nadają się do trzymania zwierząt domowych z powodu nieśmiałych i wrażliwych sztuczek i mogą kosztować od 20 do 50 USD. Ale jeśli naprawdę interesujesz się tym aniołem, musisz przygotować się na zapłatę za tę kwotę, aby zdobyć tego wrażliwego anioła. Odpowiednie i normalne pH wody wynosi między 4,5 a 6,5, a oni wolą cieplejszą wodę o temperaturze 28-30 ° C.

Skalary Altum to jedna z największych i najbardziej kolorowych pielęgnic na rafie. Znani są z nieśmiałych rysów twarzy, które nawet mały cień może ich przestraszyć. Choć są nieśmiałe i trochę przestraszone, mogą być dobrymi rybami dla zwierząt domowych, jeśli przyzwyczają się do środowiska. Ale ta ryba nie jest tak przyjazna dla mniejszych ryb na rafach, chociaż mogą dołączyć do szkoły innych ryb. Stają się agresywni i bardzo terytorialni w miarę starzenia się i w fazie hodowlanej. To było na początku XX wieku, kiedy pierwszy angelfish Altum został wprowadzony i ustanowiony w Ameryce. Od tego czasu we wszystkich sklepach zoologicznych, sklepach detalicznych i hurtowniach dostępnych jest wiele kolorów i wzorów.

Altum Angelfish ma zwyczaj ziewania przez cały czas. Ich usta są większe niż wszystkie anioły. Ryby te są bardzo rzadkie i w większości przypadków zauważysz wady skórki w sklepie zoologicznym z powodu transportu, a czasem z powodu sceny walki innych drapieżników. Zauważysz również trochę czarnego pieprzu na skórze, jak posypkę. Jest to infekcja zwana chorobą czarnej plamy. Dorosły Altum może dorastać do 13 do 15 cali lub więcej. Musisz zapewnić im duży i przestronny zbiornik lub akwarium.

Jeśli chodzi o dietę Altum Angelfish, ten typ nie jest wybredny. Wolą karmić się larwami komarów, dżdżownic, rozwielitek i żywych krewetek z solanki. Wolą, aby te produkty żywnościowe najpierw zamrozić. Pamiętaj, aby karmić je raz dziennie i pomiń dzień przed ponownym karmieniem, aby upewnić się, że naprawdę wszystko trawią. Solone krewetki mogą również wspomagać trawienie, a nawet zapobiegać zaparciom. Altum lubią także jeść części zapasowe na swoich czołgach, które mogą zranić ich wrażliwe usta. Chociaż większość pielęgnic jest spokojna, Altum może być dość agresywny i terytorialny, jeśli chodzi o przestrzeń na swoich czołgach. Upewnij się, że używasz grubego żwiru z zaokrąglonymi krawędziami, aby zapobiec uszkodzeniu altum.