Ponieważ technologia jest aktualizowana co minutę na całym świecie, nadszedł czas, aby przyspieszyć automatyzację naszych domów w celu zapewnienia całkowitego bezpieczeństwa i luksusu. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci je zrozumieć.

Dzisiejsza technologia oferuje nam szereg luksusowych towarów i przełomów w sprzęcie AGD, urządzeniach elektronicznych, sprzęcie AGD i urządzeniach technologicznych. To sprawia, że ​​wszystkie nasze zadania są znacznie łatwiejsze, a także daje nam dużo rozrywki.

Chociaż nie zawsze masz komputery i / lub roboty do wykonywania zadań, które musisz wykonać ręcznie, takie jak: B. Gotowanie, niektóre systemy automatyki domowej mają inne wyobrażenie o życiu.

Istnieje kilka ważnych funkcji i funkcji, które mogą pomóc nam zdefiniować system automatyki domowej. Są to:

1. Automatyzacja domu pozwala nam kontrolować nasze domy za pomocą urządzeń elektronicznych. Nowoczesna technologia pozwala nam robić wszystko za naciśnięciem jednego przycisku, np. B. włączanie i wyłączanie ogrzewania i / lub klimatyzacji, przesuwanie kamer monitorujących w salonie lub nagrywanie najpopularniejszych programów telewizyjnych z całego świata.

2. Systemy automatyki domowej działają z trzema kluczowymi komponentami. Są to:
a. centrum połączenie
b. Okablowanie strukturalne
c. Mikroprocesor podobny do funkcji komputera

3. Profesjonalni instalatorzy instalują okablowanie strukturalne w całym domu w kilku koncentratorach w centrum połączeń.

4. System automatyki domowej współpracuje z centrum połączeń jako rdzeniem. Łączy wiele mikroprocesorów, które są następnie podłączone do różnych koncentratorów.

5. Ten mikroprocesor umożliwia właścicielom domów obsługę wielu elektronicznych urządzeń gospodarstwa domowego i systemów podłączonych do tego centrum połączeń za pomocą ekranów dotykowych, pilotów, klawiatur bezprzewodowych, Internetu itp.

6. Możesz korzystać z tych kontrolek z dowolnej części świata, niezależnie od ich odległości od domu, szczególnie przez Internet.

7. Technologia automatyki domowej dokonała wielu przełomów w ostatnich latach. Jego prędkość wzrosła do 100 mil na godzinę podczas pracy przez całą dobę.

8. Systemy te sprawiły, że wiele zadań w naszym życiu stało się łatwiejszych i mniej uciążliwych. Oto kilka przykładów.

a. W normalnych dniach trudno było monitorować codzienne zadania, ponieważ zawsze wydaje się, że jedno lub drugie zapominamy. Teraz możemy monitorować każdy kąt domu za pomocą kamer. Po prostu zarejestruj się online z naszego miejsca pracy.

b. Za pomocą jednego kliknięcia wiesz, że pralka jest włączona i wykona zadanie z powodzeniem. Następnie możesz go wyłączyć po włączeniu go z biura.

c. Możesz włączyć odświeżacz powietrza i klimatyzator przed powrotem do domu, aby uzyskać przytulny dom, który wita cię z otwartymi ramionami.

d. Przygotuj jedzenie prosto z biura lub zaparz kawę, zanim wrócisz do domu i wypij łyk, gdy tylko wejdziesz.

e. System automatyki domowej wykonuje również różne zadania bezpieczeństwa. Wystarczy ustawić minutnik w telewizorze i światłach, a zostaną one automatycznie aktywowane i zamknięte w różnych przedziałach czasowych w ciągu dnia, co daje wrażenie, że ludzie są w domu, gdy jesteś już na wakacjach.

f. Jeśli ktoś uzyska dostęp do ograniczonych obszarów domu podczas Twojej nieobecności, numery alarmowe zostaną automatycznie powiadomione.

9. Większość użytkowników woli bezprzewodowe systemy automatyki domowej niż przewodowe, ponieważ wymagane okablowanie jest bardzo drogie i zajmuje dużo czasu.