Przemysł

Crispin the Cross of Lead – Book Review

By 13 marca 2020 No Comments

Crispin The Cross of Lead, zdobywca medalu Newbery w 2003 roku, to pełna akcji powieść historyczna osadzona w rewolucji chłopskiej z 1380 roku w Anglii. Bohaterem jest trzynastoletni chłopiec z farmy, znany tylko jako „syn Asty” (Asta jest matką chłopca), ponieważ nigdy nie został nazwany własnym imieniem. W rzeczywistości nie wie, że ma imię, dopóki jego matka nie umrze. Wiejski kapłan ogłasza, że ​​go ochrzcił i nadał mu imię Crispin.

Po śmierci matki Crispina jedyny dom, jaki znał, spłonął. Crispin jest zmuszony rozpocząć swoje życie jako uchodźca za kradzież i morderstwo. Zepsuty szafarz John Aycliffe ogłosił go „głową wilka” za przestępstwa, których nie popełnił. Oznacza to, że każdy może go zabić jak zwykłe zwierzę i zdobyć sporą nagrodę.

Feudalizm jest sposobem życia wielu w Anglii w XIV wieku. Istnieją niezliczone podatki, które płacą niscy rolnicy i ciągła przemoc. Ludzie byli albo bardzo biedni, albo bardzo bogaci. Zwykli ludzie nie mieli nic do powiedzenia o swoim losie. Kościół nie jest w stanie chronić parafian i podlega wielu okrucieństwom.

„Czas był wielkim kamieniem młyńskim, który zmusił nas do zmielenia na pył jak pełnoziarnista. Kościół Święty powiedział nam, gdzie jesteśmy podczas zmian dnia, roku i naszej codziennej pracy. Tylko narodziny i śmierć zmieniły nasze życie. kiedy odbyliśmy podróż między ciemnością, z miejsca, w którym popadliśmy w ciemność, gdzie czekało nas przeznaczenie na Dzień Sądu ”.

Istnieje wiele pościgów i nieznanych planów, które są tajemnicze. Avi rozwija pewne przekonujące postacie, ale Niedźwiedź, podróżny żongler, otrzymuje uwolnienie Crispina od łowców nagród, którzy podążają za nimi wszędzie. Relacja między żonglerem a rolnikiem staje się rdzeniem opowieści.