Reklama

Jesteś osobą na balkonie lub w piwnicy?

By 23 stycznia 2020 No Comments
seo” data-max-rows=”2″>

Muszę uhonorować moją siostrę, aby podzieliła się ze mną tą ilustracją. Myślę, że też ci się przyda. Nasz świat staje się coraz bardziej krytyczny. Możesz oglądać telewizję i zobaczyć, jak różni „eksperci” kłócą się o problemy i stają się złośliwi. Angażowanie kogoś dla dzieci, młodzieży i dorosłych stało się formą sztuki. Musisz je „odrzucić”, zanim cię „wyrzucą”. Mówienie czegoś jest uważane za słabe. Pytanie brzmi, czy jesteś osobą na balkonie, czy w piwnicy. Czy jako osoba z balkonu podnosisz ludzi, zachęcasz ich, budujesz i kształcisz? A może jesteś mistrzem piwnicznym? Czy rozdzierasz ludzi, krytykujesz ich i ich działania? Jak myślisz, co jest najłatwiejsze? Czego uczy świat?

Jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do przestrzegania Bożych standardów, a nie świata. Zobaczmy, co Pismo mówi o naszej mowie. W Liście do Efezjan 4, 29, 32 jest napisane: „Nie pozwól, aby z twoich ust wydobywały się niezdrowe słowa, tylko to, co pomaga budować innych zgodnie z ich potrzebami, aby przynosiło korzyści tym, którzy słuchają. Bądź miły i współczujący tak jak Chrystus Bóg wam wybaczył. ”Bóg wzywa nas, abyśmy byli ludźmi z balkonów i budowali innych zgodnie z ich potrzebami. Słyszałem ten wiersz wiele razy w moim życiu, ale tym razem zauważyłem coś podczas jego czytania. Werset mówi, że buduj innych zgodnie z ich potrzebami. Dla mnie nie oznacza to pustej pochlebstwa, ale faktyczne poznanie kogoś, więc wiesz, co masz do powiedzenia, aby go naprawdę zbudować. Możemy ich zachęcać, gdy wzrastają w Chrystusie lub w innych obszarach ich życia. Możemy skierować Słowo Boże do ludzi i dać Mu pociechę, nie naszą.

Mam do ciebie kilka pytań. Zapytałem ich sam i szczerze mówiąc, nie zawsze lubię odpowiedzi.

1. Czy jestem pierwszą osobą w moim miejscu pracy, która jest krytyczna i znajduje błędy, czy też próbuję znaleźć rozwiązanie?

2. Czy jestem znany jako plotka biurowa?

3. Czy oceniam innych szybko i jestem krytyczny?

4. Czy celowo staram się zachęcić moich pracowników? Czy podkreślam ich zalety?

5. Czy moje komentarze na temat moich dzieci jako rodziców są raczej negatywne niż pozytywne? Czy zawsze tam jestem?

6. Czy mogę zachęcać i wychowywać moje dzieci jako rodziców?

7. Czy jako chrześcijański przyjaciel mogę szybko wskazać grzech innych ludzi, czy zachęcam ich jako siostrę w Chrystusie?

8. Jak inni opisaliby mnie? Czy jestem osobą z balkonu lub piwnicy?

9. Czy zachęcam moje dzieci do bycia osobą z balkonu zgodnie z pismem świętym?

10. Czy przyjaciele moich dzieci są balkonami czy piwnicami? Pamiętajcie, że ich dzieci są bardzo dotknięte przez swoich rówieśników.

Atrakcja świata jest silna. Świat mówi, że uderzaj ludzi w przygnębionych. Tylko słabi ludzie mówią dobre rzeczy innym. Nie chcą być postrzegani jako „brązowy nos”. Najważniejsze jest to, że jako chrześcijanie naszym przewodnikiem jest Biblia, a Biblia wyjaśnia, jak powinniśmy postępować z innymi. Powinniśmy to budować, a nie burzyć. Nasza grzeszna natura może być szybko osądzona. Jako chrześcijanie jesteśmy nowymi stworzeniami w Chrystusie. Jesteśmy świętymi w Efezjan. Tylko dzięki Bożej mocy i zamieszkaniu w Duchu Świętym możemy zmienić naszą samolubną naturę na naturę Chrystusa. Czy więc mogę zachęcić was do polegania na mocy Boga, aby zmienić was w osobę na balkonie i wychować ludzi wokół was, aby zobaczyć widok? Nie w sposób wysoki i potężny, ale abyśmy postrzegali innych jako święte stworzenie Boże. Jesteśmy stworzeni w swojej formie. Kiedy więc powalamy innych, dosłownie poniżamy Boga.

Obyśmy wszyscy starali się upodobnić do Chrystusa i wywyższać innych.