Tango jest wyzwaniem fizycznym, ale największe przeszkody są mentalne. Oto pięć typowych, które naprawdę mogą nas potknąć i sprawić, że sprawy stają się niepotrzebnie nieszczęśliwe …

Nie oceniaj dokładnie naszych postępów : Nasze wyobrażenie o tym, jak powinna wyglądać poprawa, prawie nigdy nie pokrywa się z faktyczną sytuacją. Jeśli regularnie tańczymy, prawdopodobnie poprawimy się. Proces ten jest jednak stopniowy i nie zauważamy go od razu. Nie ulegaj frustracji ani przekonaniu, że jesteśmy Must zrób coś złego, jeśli nie osiągniemy tak dobrego, jak sobie wyobrażaliśmy. Co jakiś czas musimy cofać się i myśleć o tym, jak daleko zaszliśmy od pierwszej lekcji.

Porównaj nas, aby zobaczyć, jak jesteśmy „dobrzy” : Jest to również powszechny problem w przypadku wielu zajęć innych niż tango i od czasu do czasu możesz czuć się niepewnie. Ale porównywanie się jest złą drogą do tego. Na każdego tancerza, którego zazdrościmy, prawdopodobnie jest wielu, którzy chcieliby być tacy jak my. Tancerze, których zazdroszczymy, prawdopodobnie chcieliby, aby byli jak ktoś inny. Ta królicza nora prowadzi tylko do negatywności i zniekształconej perspektywy z naszej strony. Unikajmy tego.

Wywieraj na nas zbyt dużą presję, aby próbować lub zapamiętywać nowe postacie zaraz po ich poznaniu :: Staże są lepszymi miejscami do wypróbowania nowych rzeczy. Na jeden Milonga Najlepiej trzymać się liczb, które znamy (szczególnie dla kadry kierowniczej), nawet jeśli są one podstawowe. Zarówno dla menedżerów, jak i obserwujących jest w porządku, jeśli pamiętamy tylko kilka podstawowych punktów technologicznych. Lepiej zrobić kilka rzeczy dobrze, niż być niedbałym miernym z kilkoma z nich. Powtarzając kilka rzeczy, w których jesteśmy dobrzy, konsolidujemy fundamenty postępu.

Zrównanie braku doświadczenia ze złym tańcem : Oczywiście nie ześlizgniemy się po podłodze jak profesjonalista, gdybyśmy mieli tylko kilka lekcji. Ale pozostawienie głowy zawstydzonej i nazwanie się złymi tancerzami wkrótce po rozpoczęciu zajęć jest krytykowane jak 9-miesięczne dziecko za to, że nie potrafi dobrze chodzić. Bądźmy cierpliwi wobec nas!

Myślę, że nie jesteś jednym z nich : Ten stan umysłu jest wyjątkowo niewygodny i zdecydowanie wydaje się prawdziwy. Tak jednak nie jest. W Tango nie ma wyjątkowej „fajnej publiczności”. Warto zauważyć różnorodność ludzi biorących udział w tym tańcu. Każdy należy do niego, ale nikt nie musi się „dopasowywać”.